

De Rank
Montfoort
Het kerkgebouw De Rank van de
Protestantse Gemeente Montfoort
is gebouwd in 1975, maar is in
2020 grondig heringericht.
Uit een gesprek met de kerkleden
en andere belanghebbenden over
wat voor soort kerk we zouden
willen zijn is nieuwe inrichting
voortgekomen. De kerk wil midden
in de samenleving staan en ruimte bieden voor anderen. Daarom is voor multifunctionele ruimtes gekomen en een compleet nieuwe keuken. Daarnaast zijn een groot aantal duurzaamheidsmaatregelen genomen. De kerk is vergroend door zonnepanelen op het dak, overal dubbel glas, energiezuinige verlichting, isolatie etc.
Het is een a-typisch kerkgebouw (mensen associëren het door de vorm in eerste instantie niet direct met een kerk) met een “tentdak”. Het ligt aan de rand van de oude binnenstad van het historische Montfoort langs de Provinciale weg. Op het terrein zijn een aantal eigen parkeerplaatsen en aansluitend is een grote openbare parkeerplaats.
De kerkzaal aan de binnenzijde heeft een puntdak en een verdiept zitgedeelte en biedt plaats aan ruim 200 mensen. De rechterkant van de kerkzaal is van glas waardoor er een mooie lichtinval is. Het liturgisch centrum staat op normale hoogte. Achterin de kerkzaal staat het mechanisch pijporgel van de gebr. Van Vulpen uit Utrecht. In 2020 is een ruimte ingericht als familiekamer ( 24- uurs afscheidskamer).
De kerk biedt plaats aan niet kerkelijke activiteiten, zoals voor vluchtelingenwerk, welzijnswerk, armoedebestrijding, koren, taalles voor nieuwe Nederlanders, lezingen etc. Het is echt multifunctioneel gebouw geworden.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |

Het logo van de Protestantse Gemeente te Montfoort bestaat uit het kruis en een rank.